Kamper: nowy czy używany? Jaki wybrać dla siebie?
Zakup kampera to marzenie niejednej osoby kochającej karawaning. Jednocześnie jest to bardzo poważna inwestycja, nierzadko wymagająca wydania nawet kilkuset tysięcy złotych. Nowe kampery potrafią kosztować więcej niż mieszkanie, stąd zasadne jest, aby dobrze przemyśleć decyzję o zakupie takiego pojazdu. Klasyczny dylemat sprowadza się do tego, czy wybrać kamper fabrycznie nowy, czy może jednak używany. Zalety i wady obu wariantów przybliżamy w naszym poradniku.
Co przemawia za nowym kamperem?
Nowy kamper, podobnie jak nowy samochód osobowy, przede wszystkim wyklucza ryzyko zakupu niesprawnego pojazdu z ukrytymi wadami. Tę opcję zdecydowanie polecamy osobom, które nie znają się na motoryzacji i nie mają doświadczenia w ocenie stanu technicznego zabudowy modułowej – co naprawdę nie jest takie proste.
Kupując nowego kampera możemy się cieszyć myślą, że nikt wcześniej z niego nie korzystał, nie spał na materacach, nie używał elementów wyposażenia aneksu kuchennego itd. Tym samym mamy pewność, że wszystko, co znajduje się w kamperze, jest w 100% sprawne.
Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem fabrycznie nowego kampera jest możliwość jego dowolnego skonfigurowania – oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w której zamawiamy pojazd do indywidualnej produkcji. Pozwala to dopasować układ wnętrza i wyposażenie do własnych preferencji, dzięki czemu kamper będzie w pełni funkcjonalny.
Nie zapominajmy również o gwarancji na cały pojazd oraz poszczególne elementy wyposażenia. Gdyby cokolwiek działo się z kamperem, to wystarczy zgłosić się do autoryzowanego serwisu, który przeprowadzi naprawę bez żadnych dodatkowych kosztów. Daje to ogromny komfort psychiczny.
Dodatkowo wspomnijmy o bezpieczeństwie użytkowania fabrycznie nowego kampera, którym można się bez najmniejszych obaw wybrać nawet na drugi koniec Europy, ciesząc się wakacjami i świętym spokojem.
Może jednak używany?
Używane pojazdy kempingowe również mają kilka zalet, a najważniejszą z nich jest oczywiście dużo niższa cena zakupu. Jeśli nie masz kilkuset tysięcy złotych na nowego kampera, a nie chcesz też brać kredytu czy leasingować zakupu, to wybór jest prosty i będzie nim kamper z drugiej ręki.
Zakup używanego kampera może być dobrą opcją dla osób, które nie mają pełnego przekonania, czy będą przez długi czas korzystać z pojazdu. Gdyby np. po pierwszym sezonie miało się okazać, że karawaning jednak nie jest dla Ciebie, to zawsze możesz sprzedać kampera i prawdopodobnie nawet na tym nie stracisz.
Rada
Za używanymi kamperami najlepiej jest rozglądać się u autoryzowanych dealerów oraz w wypożyczalniach, gdzie można trafić na młode, maksymalnie 2-3 letnie egzemplarze w bardzo dobrym stanie technicznym i z pełną dokumentacją oraz historią serwisową.
Które marki warto brać pod uwagę?
Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na zakup nowego czy używanego kampera, postaw na pojazd renomowanego producenta, który gwarantuje odpowiednią jakość wykonania zabudowy oraz użycie dobrych materiałów i elementów wyposażenia. Do polecanych producentów kamperów zaliczamy m.in. niemieckie marki HYMER, Sunlight czy Buerstner.
Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się gama modelowa tej ostatniej marki, z którą możesz się zapoznać na stronie hymerpoznan.pl/buerstner/kampery/.
Szukasz kampera? To miejsce warto odwiedzić
W ostatecznym podjęciu decyzji o zakupie czy to nowego, czy używanego kampera, na pewno pomoże Ci wizyta w salonie karawaningowym. Rekomendujemy wybranie się do salonu HYMER Poznań w Sadach koło Poznania, w którego ofercie znajdziesz również pojazdy z drugiej ręki.
HYMER Poznań oferuje kampery takich marek, jak HYMER, Buerstner czy Sunlight, w tym zintegrowane, półzintegrowane, VAN-y, alkowy czy kamper vany. Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa, profesjonalnych usług serwisowych (np. możliwości doposażenia kampera o wybrane elementy) oraz otrzymasz atrakcyjną ofertę, w tym uwzględniającą finansowanie zakupu poprzez leasing czy kredyt.
Z pełną ofertą HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl.
Komentarze (0)